اهمیت و مزایای خریدملک کارشناسی شده شنبه 30 فروردین 1399

اهمیت و مزایای خرید ملک  کارشناسی شده

وقتی قرار است چند میلیون یا حتی چند میلیارد تومان برای خرید یک  واحد آپارتمان پرداخت کنید، پس بهتر است آپارتمانی خریداری کنید که به صورت اصولی و حرفه ای  کارشناسی شده است.

ملک کارشناسی شده توسط وکلای دادگستری وکارشناسان رسمی می پردازیم در این متن  بیشتر درباره اهمیت و مزایای خرید:.

اگر کمی به زندگی روزمره اطراف خودمان خوب دقت کنیم می‌بینیم که بعد از تصمیم به خرید یک کالای جدید از یک برند، ابتدا سعی میکنیم از بین دوستان و آشنایان متخصصی را پیدا کنیم که بتوانیم با آنها مشورت کنیم.

در ادامه به بررسی ضررهای مالی ناشی از عدم کارشناسی ملک پیش از خرید خواهیم پرداخت. آمارهای زیر نشان می‌دهد که عدم آگاهی خریدار چه تفاوت‌های چشمگیری را در نرخ آن به وجود می‌آورد.

افراد متخصص و کارشناس نه‌تنها پیش از خرید می‌توانند به خوبی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ما بگذارند، بلکه در بسیاری از مواقع تجربیاتی دارند که حتی ممکن است ما از خرید محصول مورد نظر منصرف کنند. در شرایطی که خرید و فروش کالاهای تقلبی و مشکل‌دار به صورت خواسته و ناخواسته روز به روز در حال افزایش است و از سوی دیگر شاهد کلاهبرداری‌های عجیب و غریب هستیم، قطعا همراهی یکی فرد متخصص یا کارشناس در کنار ما می‌تواند بهترین تصمیم باشد.

خرید و فروش ملک نیز از این قاعده مستثنا نیست و وقتی قرار است میلیون‌ها یا حتی میلیاردها تومان پول جابه‌جا شود، قطعا نمی‌توان نسبت به این موضوع بی تفاوت بود. چه بسا افرادی که تمامی دارایی آنها پولی است که برای خرید مسکن تهیه کرده‌اند تا سرپناهی برای خود و خانواده آنها باشد.

بازار خرید و فروش مسکن با توجه به افزایش چشمگیر نرخ دلارو اقتصاد نسبت به سال گذشته رونق بیشتری دارد،

بی‌شک از این دست موارد کم‌ نیست و همین مسئله باعث شده تا خریداران زیادی به مشکل بخورند. اما بهترین راه برای جلوگیری از چنین مواردی که نه‌تنها پول شما از کف‌تان می‌رود، بلکه پیامدهای روحی و روانی بعدی دارد این است که به یک کارشناس خودرو خبره مراجعه کنید.

 مزایای خرید ملک کارشناسی شده

زمانی که یک کارشناس حرفه‌ای و متخصص یا تیمی از کارشناسان حقوقی, ملک موردنظر شما را کارشناسی می‌کنند، ۹۹ درصد خیال‌تان راحت است که به راحتی می‌توانید با فروشنده معامله کنید و قرار نیست بعدا دچار مشکلات عجیب و غریب شوید.

از سوی دیگر باید به این نکته مهم توجه کنید که هر چقدر خودتان طی سال‌های گذشته خرید و فروش ملک انجام داده باشید ، باز هم نمی‌توانید یک کارشناس حرفه‌ای و با تجربه باشید.

یکی دیگر از مزایای کارشناسی ملک این است که وقتی کارشناسی رسمی انجام شد، دیگر روی نرخ نیز دغدغه ندارید و بعد از تعیین نرخ کارشناسی ملک می‌توانید به راحتی معامله را انجام دهید.

اما موضوعات مالی تمام ماجرا نیست. گاهی مشکلاتی در ملک وجود دارد که پیدانکردن آنها باعث می‌شود خدای ناکرده اتفاقات ناگواری رخ دهد که آسیب‌های مالی وارد شده را نتوان جبران کرد..

نتیجه:

اگر قرار باشد هنگام خرید و فروش ملک مورد نظر به صورت اصولی و استاندارد مورد کارشناسی قرار بگیرد، موارد مختلفی باید به درستی بررسی شود قطعا کار هر کسی نیست. به همین دلیل موضوع  کارشناسی  اهمیت زیادی دارد و باید به افراد کارآزموده مراجعه کنید تا از هر نظر خیال‌تان راحت باشد.

حتی اگر فرصت ندارید می‌توانید از خدمات کارشناسی ملک در محل استفاده کنید که خیال‌تان راحت باشد هزینه کارشناسی ملک خیلی زیاد نیست و ارزش دارد با پرداخت آن جلوی فاجعه‌های بعدی را بگیرید.

عضویت در خبرنامه اسنپ ملک

اسنپ ملک | خرید فروش رهن اجاره